Aby podjąć decyzję o wypłacie jednorazowej kwoty z emerytury, musisz najpierw poznać zalety i wady każdej z opcji. Jeżeli w kolumnie B znajduje się więcej niż w kolumnie A, warto rozważyć wykorzystanie kwoty ryczałtowej do zakupu renty, która zapewnia dożywotni strumień dochodów odzwierciedlający wysokość emerytury.
Podatki
Podatek ryczałtowy to rodzaj podatku dochodowego, który jest płacony od pojedynczej sumy pieniędzy, a nie w ratach. Ten sposób płacenia może stanowić znaczny zastrzyk finansowy dla osób mających zaległe długi i zbliżające się zobowiązania.
Podatek zryczałtowany sprzyja efektywności ekonomicznej, ponieważ nie opodatkowuje producentów w zależności od ich poziomu produkcji, jak to ma miejsce w przypadku podatku od jednostki lub podatku opartego na przychodach. W ten sposób unika się występowania zjawiska deadweight loss, czyli utraty nadwyżki producenta i konsumenta, która wynika z niewłaściwej alokacji zasobów.
Ta zwiększona efektywność ekonomiczna zmniejsza również potrzebę wykonywania rozległych zadań administracyjnych przez rząd i podatników.
Podatki ryczałtowe mogą być jednak niekorzystne dla mniejszych firm i osób o niższych dochodach. Jest tak dlatego, że dotyczy on wszystkich, a więc osoby o niższych dochodach i małe firmy muszą przeznaczyć większą część swoich dochodów na zapłacenie podatku ryczałtowego.
Inwestycje
Często ludzie otrzymują ryczałtową kwotę pieniędzy w ramach spadku lub emerytury. Muszą wtedy zdecydować, czy pieniądze powinny zostać zamienione na gotówkę, czy zainwestowane.
Inwestycje to skuteczny sposób na powiększanie majątku w czasie. Jednak przed podjęciem decyzji o tym, jak zainwestować swoje pieniądze, należy rozważyć swoje osobiste cele, tolerancję ryzyka i harmonogram inwestycji.
Istnieje wiele rodzajów inwestycji, w tym akcje, obligacje i nieruchomości. Mogą one pomóc w osiągnięciu celów finansowych, takich jak kupno domu, opłacenie studiów czy finansowanie emerytury.
Niektóre inwestycje mają na celu ochronę Twoich ciężko zarobionych pieniędzy, takie jak obligacje rządowe i depozyty stałe. Mogą one być bezpiecznym sposobem ochrony Twoich oszczędności i jednocześnie przynosić niewielkie odsetki każdego roku.
Świadczenia pośmiertne
Jeśli uczestnik umrze przed przejściem na emeryturę, jego beneficjenci mogą być uprawnieni do otrzymania świadczeń pośmiertnych. Świadczenia te są wypłacane zgodnie z oznaczeniem beneficjenta złożonym w momencie śmierci i mogą pomóc w złagodzeniu niektórych stresów finansowych, których rodzina zmarłego pracownika może doświadczyć po jego śmierci.
Na przykład, emeryt, który miał emeryturę pracowniczą i dla współmałżonka z opcją dostosowania świadczenia (z lub bez jednorazowego zryczałtowanego świadczenia na wypadek śmierci) może otrzymać miesięczne świadczenie dożywotnie w ramach tej opcji w momencie śmierci. Świadczenie to, zwane „pop-up”, wzrasta do kwoty, która byłaby otrzymywana w ramach tej opcji, gdyby członek nie wybrał opcjonalnego zryczałtowanego świadczenia na wypadek śmierci w momencie przejścia na emeryturę.
Dodatkowo, emeryt, który dokonał annuitalizacji swoich środków TDA, może otrzymać po śmierci emeryta płatności dożywotnie na rzecz beneficjenta. Wypłaty te mogą być oparte na opcji płatności, którą emeryt wybrał w momencie annuizacji lub na podstawie ułamkowej.
Dziedziczenie
Wiele osób chce przekazać swój majątek członkom rodziny. Tradycyjnym sposobem na to jest sporządzenie testamentu.
Jednakże ta metoda może być problematyczna. Możesz mieć trudności z kontrolowaniem tego, jak beneficjent wykorzysta swój spadek.
Twoi spadkobiercy mogą być rozrzutni lub nie posiadać umiejętności planowania finansowego, dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się ich sytuacji osobistej i umiejętnościom zarządzania pieniędzmi, zanim przekażesz im spadek w formie ryczałtu.
Jednym ze sposobów na uniknięcie pozostawienia spadku w formie ryczałtu jest powiernictwo. Powiernictwo pozwala ci na kierowanie dystrybucji twojego majątku do beneficjentów w rozłożonych w czasie wypłatach, takich jak miesięczne lub kwartalne płatności.
Innym sposobem, aby pomóc spadkobiercom jak najlepiej wykorzystać ich spadek, jest ustanowienie renty. Umożliwiają one wypłacanie określonego procentu spadku, gdy spadkobiercy osiągną określone etapy życia, takie jak zawarcie związku małżeńskiego lub założenie rodziny.