Jak rozliczyć dochody dziecka pełnoletniego uczącego się?

Jak rozliczyć dochody dziecka pełnoletniego uczącego się?

Jak wielu rodziców wie, wsparcie finansowe, jakiego udzielasz swoim dorosłym dzieciom, może mieć duży wpływ na to, czy popadną one w długi, czy też poczynią postępy w realizacji swoich celów.

Dlatego tak ważne jest ustalenie granic dla swojego dziecka, najlepiej na piśmie. W ten sposób nie będzie miało wrażenia, że Twoja pomoc jest nieograniczona.

Wydatki

Większość młodych dorosłych polega na swoich rodzicach, stypendiach, pożyczkach prywatnych i publicznych lub kombinacji tych sposobów na opłacenie nauki w szkole wyższej. Jeśli twoje dziecko jest dojrzałym dorosłym, który zdecydował się na studia, możesz być prawnie zobowiązany do pomocy w opłaceniu jego edukacji.

Możesz to zrobić, ustalając jasne granice swojego wsparcia. Na przykład możesz zaproponować, że pokryjesz rachunek za telefon komórkowy dziecka, które szuka pracy, ale tylko wtedy, gdy rozpocznie nowe stanowisko. Możesz też pokryć koszty transportu, jeśli dziecko jeździ na rozmowy kwalifikacyjne. A jeśli koszty mieszkaniowe Twojego dziecka są wysokie, możesz tymczasowo pokryć jego czynsz, aby umożliwić mu pozostanie w domu na czas poszukiwania pracy. Może to być również świetny sposób, by pomóc dorosłemu dziecku nauczyć się budżetowania i oszczędzania pieniędzy. Zanim jednak zaczniesz oferować wsparcie finansowe, porozmawiaj o tym z dzieckiem.

Dochód

Rośnie liczba rodziców, którzy muszą pomagać swojemu potomstwu w radzeniu sobie z trudami dorosłości. Dobra wiadomość jest taka, że duża część pomocy, którą otrzymują, jest bezpłatna. Wyzwanie polega na ustaleniu, na ile i jak długo mogą sobie pozwolić. Dobrą zasadą jest oferowanie wsparcia finansowego nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Z wiekiem możesz nawet pomyśleć o organizowaniu regularnych spotkań, na których będą mogli dzielić się swoimi przemyśleniami i uczuciami. Nie zapominaj też o rozmowie na temat ich celów i marzeń dla nich samych i dla rodziny.

Podatki

Gdy dorosłe dziecko idzie na studia, ważne jest, aby uwzględnić dochody uzyskane z nauki. Może to pomóc w zmniejszeniu dochodu do opodatkowania i zakwalifikować się do ulg podatkowych związanych z edukacją.

Oprócz American Opportunity Credit istnieją inne ulgi podatkowe, o które może ubiegać się student. Pamiętaj, aby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi ulg podatkowych, w tym z wszelkimi ograniczeniami dochodu.

Będziesz musiał również obliczyć wsparcie, jakie Twoje dorosłe dziecko otrzymuje od Ciebie, jeśli w ogóle je otrzymuje. Zależy to od wielu czynników, takich jak to, jak często dziecko mieszka z Tobą, jakie są jego całkowite wydatki na utrzymanie oraz czy złożyło wspólne zeznanie podatkowe.

Ważne jest, aby pamiętać, że IRS wymaga, aby Twoje dorosłe dziecko mieszkało z Tobą przez ponad połowę roku, aby móc uznać je za osobę zależną. Ta zasada nie zawsze jest łatwa do pokonania, ale warto o niej pamiętać, jeśli chcesz mieć pewność, że twój uczeń kwalifikuje się do odliczenia od podatku dochodowego.

Pomoc finansowa

Kiedy dorosłe dziecko rozpoczyna naukę w college’u lub na uniwersytecie, często otrzymuje pomoc finansową. Może ona mieć formę stypendiów, grantów lub programów nauki pracy.

Wysokość pomocy finansowej, jaką otrzymuje student, zależy od wielu czynników, takich jak wiek, kierunek studiów i potrzeby finansowe. Ważne jest, aby uczniowie rozumieli, co oznacza dla nich oferta pomocy finansowej.

Rodzice mogą również wspierać edukację swoich dorosłych dzieci, wpłacając pieniądze na ich konta oszczędnościowe lub plany emerytalne. Te wpłaty mogą pomóc dzieciom oszczędzać na przyszłość i w miarę możliwości chronić pieniądze przed Urzędem Skarbowym.

Rozwód lub ponowne zamążpójście również może mieć wpływ na wysokość pomocy finansowej otrzymywanej przez młodego człowieka, choć te zmiany niekoniecznie ułatwiają planowanie pomocy finansowej. Ważne jest, aby rodzice dowiedzieli się, jak ponowne małżeństwo może wpłynąć na przyznanie pomocy finansowej ich dziecku, zanim to nastąpi. Pozwoli im to odpowiednio zaplanować i uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci przyznania pomocy finansowej niższej niż oczekiwana.

Oceń artykuł: Jak rozliczyć dochody dziecka pełnoletniego uczącego się?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5