Jak uniknąć 2 procent podatku od zakupu samochodu?

Jak uniknąć 2 procent podatku od zakupu samochodu?

Czy patrzysz na naklejkę na oknie samochodu, czy negocjujesz cenę, może cię zaskoczyć fakt, że podatek może zwiększyć ostateczny koszt.

Stany i samorządy lokalne mogą pobierać podatek od sprzedaży, aby finansować takie rzeczy jak szkoły, drogi i straż pożarną. W niektórych przypadkach możesz uniknąć płacenia podatku od nowego samochodu.

1. Negocjuj cenę

W przypadku zakupu samochodu wiele osób czuje się onieśmielonych tym procesem. Często wynika to z obawy przed negocjacjami. Ale odrobina przygotowania może bardzo pomóc w uzyskaniu najlepszej ceny za nowy lub używany samochód.

Negocjując, bądź stanowczy i uprzejmy, ale też strategiczny. Możesz zacząć od określenia ceny początkowej, którą chcesz zaoferować i ustalenia maksymalnej kwoty płatności. Pozwoli Ci to podnieść cenę, jeśli sprzedawca zaproponuje niższą ofertę niż ta wyjściowa.

Ważne jest także negocjowanie ceny wszelkich dodatków, które mogą być oferowane, w tym ubezpieczenia kredytu i ubezpieczenia od braków. Niektórzy dealerzy naciskają na klientów, aby wykupili tego typu ubezpieczenie, ale są to produkty, które zazwyczaj można nabyć u innych kredytodawców i firm ubezpieczeniowych poza dealerem. W dłuższej perspektywie może to zaoszczędzić tysiące dolarów. Warto też upewnić się, że wszystkie podatki i opłaty rejestracyjne są uwzględnione w ostatecznej cenie pojazdu.

3. Oddaj swój stary samochód

W większości stanów oddanie starego samochodu w rozliczeniu jest nieopodatkowanym sposobem na uniknięcie 2 procent od ceny zakupu nowego pojazdu. Jednak nie dla wszystkich kupujących jest to najlepsze rozwiązanie.

W rzeczywistości na dłuższą metę może Cię to kosztować więcej pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że dealer będzie próbował sprzedać Twój samochód z zyskiem.

Więc lepiej jest oddać samochód w rozliczeniu prywatnym. Jeśli to zrobisz, będziesz mógł wykorzystać pieniądze na zakup używanego samochodu lub na zaliczkę na nowy samochód.

Więcej pieniędzy otrzymasz za swój używany samochód, jeśli oddasz go w odpowiednim momencie roku. Dzieje się tak dlatego, że wiele samochodów traci na wartości w pierwszej połowie roku, zanim pojawi się nowy rok modelowy.

Jeśli nie jesteś pewien, ile wart jest twój samochód, sprawdź go za pomocą bezpłatnych narzędzi do wyceny samochodów online. Dzięki nim dowiesz się, ile wart jest Twój samochód na podstawie innych czynników, w tym jego stanu technicznego.

4. Kup samochód używany

Kupno samochodu używanego zamiast nowego może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przy kolejnym zakupie pojazdu. Zazwyczaj można uzyskać lepszą ofertę na samochód używany niż na nowy, ponieważ samochód używany już przy sprzedaży poniósł pierwsze koszty amortyzacji.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz podjąć kroki, aby uniknąć płacenia 2 procent podatku od zakupu samochodu używanego. Poniższe wskazówki mogą Ci pomóc:

1. Nie kupuj u dealera typu „kup tu, zapłać tu”

Mimo że słyszałeś, iż dealer typu „kup tu, zapłać tu” jest najlepszym rozwiązaniem dla osób ze złym kredytem, tacy dealerzy mogą być również niebezpieczni. Często stosują agresywne praktyki windykacyjne i przejmują samochód, jeśli spóźnisz się z płatnościami.

Aby uniknąć tego typu dealerów, szukaj pojazdów online na zaufanych stronach, takich jak Autotrader czy Kelley Blue Book. Możesz też spróbować znaleźć prywatnego sprzedawcę. Sprzedawcy ci mogą zaoferować niższą cenę niż sprzedawcy, ale musisz być gotów zaakceptować ryzyko otrzymania pojazdu, który wymaga naprawy lub nie był konserwowany.

Oceń artykuł: Jak uniknąć 2 procent podatku od zakupu samochodu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5