Jak zaksięgować umorzenie subwencji PFR?

Po upływie roku od daty otrzymania dotacji w ramach Tarczy Finansowej PFR nadszedł czas na jej rozliczenie. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje obowiązek zwrotu całości lub części dotacji.

Proces rozliczenia odbywa się online, za pośrednictwem banku, przez który przedsiębiorca wnioskował o środki. Należy pamiętać, że to główny posiadacz rachunku bankowego ma dostęp do korespondencji z PFR.

Zaksięguj wykup online

Jeśli otrzymałeś dotację z Tarczy Finansowej PFR, to kolejnym krokiem jest jej rozliczenie. Musisz to zrobić w ciągu jednego roku, ponieważ brak rozliczenia dotacji spowoduje jej anulowanie. Proces rozpoczyna się od przesłania przez PFR do Twojego banku propozycji, z którą musisz się zgodzić i którą musisz podpisać. Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie wszystkich danych zawartych we wniosku i uzupełnienie ich w razie potrzeby. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności warto skontaktować się z PFR w celu uzyskania wyjaśnień. Po zakończeniu rozliczenia PFR podejmie decyzję o umorzeniu części dofinansowania i jego spłacie w ratach.

Zaksięguj umorzenie pocztą

Zaksięgowanie umorzenia dofinansowania z PFR Tarcza Finansowa może odbyć się na różne sposoby. Możesz to zrobić przez telefon, e-mail lub nawet osobiście. Jeśli jednak wolisz, możesz to zrobić również drogą pocztową. Proces jest dość prosty, ale musisz upewnić się, że wysłałeś dokumenty na adres danej firmy w odpowiednim czasie. Niedopełnienie tego obowiązku będzie wiązało się z obowiązkiem zwrotu całej dotacji.

Wiele firm, które otrzymały pomoc od PFR Tarcza Finansowa, wciąż czeka na decyzje w sprawie umorzeń. W tych przypadkach stanowi to hamulec ich rozwoju.

Oceń artykuł: Jak zaksięgować umorzenie subwencji PFR?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5