Jak rozliczyć pit ze stażu?

Staż w bankowości inwestycyjnej może być świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery. Możesz mieć możliwość pracy z najwyższej klasy specjalistami, nawiązać nowe znajomości i nauczyć się cennych umiejętności.

Zarządzanie stażem jest łatwe, jeśli tylko będziesz przestrzegać podstawowych zasad: bądź niezawodny, kończ zadania na czas i ułatwiaj wszystkim życie.

1. Zdobądź pracę.

Staż jest świetnym sposobem na to, by postawić stopę w drzwiach firmy, zdobyć wiedzę i rozwinąć umiejętności zawodowe. Na konkurencyjnym rynku ważne jest, by wyróżnić się z tłumu.

Jeśli chcesz znaleźć pełnoetatową pracę po stażu, ważne jest, by pozostać w kontakcie ze swoim opiekunem i kolegami. Utrzymując z nimi kontakt, możesz dać im znać, że jesteś zainteresowany dołączeniem do firmy na pełny etat, a oni będą bardziej skłonni skontaktować się z tobą, kiedy pojawi się taka możliwość.

Twój opiekun i koledzy są nieocenionym źródłem wiedzy o firmie, jej celach, wartościach i kulturze. Będą mogli przekazać ci przydatne informacje zwrotne i pomogą ci zrozumieć, jak możesz wspierać ich cele.

2. Znajdź pracę na pół etatu.

Dobrze prowadzony program stażowy pozwoli ci zdobyć cenne doświadczenie, nauczyć się nowych umiejętności i nawiązać kontakty z wieloma ludźmi. Możesz nawet zdobyć przyjaciół i znajomości, które pomogą ci w dalszej karierze.

Najlepsze jest to, że często możesz pracować po szczeblach kariery w korporacji, choć w innym dziale, dzięki licznym rekomendacjom, które zdobyłeś. A jeśli chcesz pracować długo, firma może pomóc Ci w znalezieniu wymarzonej pracy w pewnym momencie.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy zrobić, to pokazać szefowi i firmie, że jesteś zainteresowany stałą posadą, uświadamiając im istniejące możliwości. Najlepszym sposobem na to jest wysłanie przemyślanego maila opisującego Twoje kwalifikacje i wymieniającego Twoje cele. To zwróci uwagę działu kadr i może sprawić, że szybciej niż później otrzymasz ofertę pracy na pełny etat.

3. Zdobądź pracę na pełny etat.

Niezależnie od tego, czy starasz się o pracę na pełny etat, czy po prostu chcesz rozliczyć się z praktyk, zawsze ważne jest, by jasno określić, czego chcesz. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie tylko dostajesz to, czego chcesz, ale także, że pracodawca pomaga ci to osiągnąć.

Będziesz musiał także upewnić się, że stawiasz właściwe oczekiwania i że je przekraczasz w swojej roli stażysty. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że powinieneś wywiązywać się ze wszystkich zadań, które wyznacza ci twój przełożony.

Kiedy zostaną ci przydzielone bardziej zaawansowane zadania, upewnij się, że podchodzisz do nich z takim samym entuzjazmem, jak do mniej wymagających obowiązków. W ten sposób pokażesz, że jesteś wartościowym członkiem zespołu i poradzisz sobie z bardziej wymagającymi aspektami pracy.

Jeśli masz silną sieć kontaktów, to jest to dobry sposób na zapewnienie, że firma będzie o Tobie pamiętać, gdy pojawią się oferty pracy na pełny etat. Może to być szczególnie pomocne, jeśli pracujesz w mniejszej lub średniej firmie, gdzie może być trudno zwrócić na siebie uwagę przedstawicieli działu kadr.

4. Odbądź staż.

Staż jest świetnym sposobem na poznanie danej dziedziny i sprawdzenie, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Mogą też prowadzić do uzyskania pełnoetatowej pracy lub otworzyć nowe możliwości.

Pierwszym krokiem jest ustalenie z pracodawcą konkretnych celów stażu. Pomoże ci to uzyskać strukturę i znaczenie oraz zapobiegnie niepotrzebnym frustracjom i konfliktom.

Po ustaleniu celu upewnij się, że będziesz się go trzymał. Nie możesz sobie pozwolić na to, żeby staż się rozpadł, bo nie wykonałeś swojej pracy lub nie dogadałeś się z szefem.

Aby dostać dobrą pracę w wymarzonej firmie, musisz udowodnić, że firma będzie za tobą tęsknić, jeśli odejdziesz. Oznacza to wkładanie wysiłku nawet w najbardziej nużące zadania, pokazanie, że zależy Ci na nauce i że interesuje Cię praca i ludzie.

Jeśli uda Ci się zrobić te rzeczy, będziesz miał znacznie większe szanse na przejście od stażu do pełnoetatowego pracownika. Jest to także fantastyczny sposób na nawiązanie kontaktów i poznanie potencjalnych mentorów w swojej przyszłej karierze.

Oceń artykuł: Jak rozliczyć pit ze stażu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5