Jaki podatek od wygranej w lotto?

W Wielkiej Brytanii nie trzeba płacić podatku od wygranych w lotto. Jednak gdy Twoje wygrane zaczną przynosić zyski, możesz być zmuszony do zapłacenia podatku od nich w wielu krajach na całym świecie.

Dobrą wiadomością jest to, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć podatku od swoich wygranych w loterii. Na początek możesz odebrać swoje pieniądze w formie ryczałtu lub w formie rocznych płatności.

Loterie są formą hazardu

Loterie są formą hazardu, w której uczestnicy kupują losy i biorą udział w losowaniu, w którym wygrywa się nagrody. Są one najbardziej rozpowszechnioną formą hazardu w Stanach Zjednoczonych.

Słowo loteria pochodzi od holenderskiego słowa „lot”, oznaczającego „los”. Zostały wprowadzone do Stanów Zjednoczonych przez brytyjskich kolonistów i początkowo budziły wiele negatywnych reakcji, zwłaszcza wśród chrześcijan. Dziesięć stanów zakazało ich urządzania w latach 1844-1859.

Hazard polega na graniu w gry losowe o stawkę, zwykle pieniężną, ale może też dotyczyć materiałów o określonej wartości (takich jak kulki i żetony) lub kombinacji obu tych rzeczy. Jest to popularne zajęcie rekreacyjne, ale może też prowadzić do poważnych problemów dla osoby grającej.

Najczęściej opisywanymi formami hazardu są loterie i zakłady sportowe. Niektórzy ludzie korzystają z tych form aktywności w celach towarzyskich lub rekreacyjnych, ale wielu z nich popada w uzależnienie i wydaje więcej, niż może sobie pozwolić.

Są one zwolnione z podatku VAT

Jeśli otrzymasz dużą wygraną w lotto, możesz rozważyć opodatkowanie jej. Niezależnie od tego, czy otrzymasz pieniądze w formie ryczałtu czy renty, podlegają one opodatkowaniu podatkiem dochodowym i podatkiem od spadków.

Ale jeśli nie jesteś uprawniony do otrzymania pieniędzy w formie darowizny, będą one częścią twojego majątku. Oznacza to, że zostaną one opodatkowane, jeśli umrzesz w ciągu siedmiu lat od momentu otrzymania pieniędzy.

Może to mieć wpływ na twoją rodzinę. Zawsze powinieneś sprawdzić, ile wynosi Inheritance Tax Allowance, zanim zdecydujesz się przekazać wygraną na loterii.

Dostawa loterii jest zwykle zwolniona z podatku VAT. Jeśli jednak wynik loterii zależy od zasług lub umiejętności, to nie jest to loteria, lecz konkurs.

Opodatkowanie 30,9%

Jeśli wygrasz na loterii, możesz być zmuszony do zapłacenia podatków zarówno na poziomie federalnym, jak i stanowym. W zależności od wysokości wygranej, stawka podatku może wynieść nawet 37%.

Możesz wybrać, czy chcesz otrzymać wygraną w formie ryczałtu, czy w ratach przez kilka lat. Wybór zależy od Twoich preferencji, tego, ile możesz sobie pozwolić na zainwestowanie w ryczałt oraz tego, co zaleci Ci Twój doradca finansowy.

Oprócz podatku federalnego, zwycięzcy loterii w niektórych stanach są zwolnieni ze stanowego podatku dochodowego. Należą do nich Alaska, Floryda, Nevada, New Hampshire, Południowa Dakota, Tennessee i Texas.

Podobnie, wygrane z programów typu „game show” i „reality show” również podlegają odliczeniu od podatku u źródła (TDS). Jest to stawka 30% plus dopłata i cess na wierzchu.

Opodatkowane są na poziomie stanowym

Jeśli masz wygrany kupon, IRS i stanowe agencje podatkowe będą chciały otrzymać swoją część. Jest tak dlatego, że loterie są uważane za hazard i podlegają opodatkowaniu.

Federalne i stanowe stawki podatkowe od wygranych na loterii różnią się w zależności od stanu, od 3,40% w Indianie do 8,82% w Nowym Jorku. Niektóre stany, takie jak Alaska, Floryda, Nevada, New Hampshire, South Dakota, Tennessee, Texas i Wyoming nie opodatkowują wygranych na loterii. Jednak niektóre stany mogą wymagać, abyś nadal je płacił, jeśli mieszkasz w stanie, w którym obowiązuje stanowy podatek dochodowy.

Oceń artykuł: Jaki podatek od wygranej w lotto?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5