Od kiedy podwyżki dla nauczycieli?

Choć coraz więcej stanów zatwierdziło podwyżki dla nauczycieli od początku 2021 roku, ich średnie pensje wciąż nie dorównują innym zawodom.

W obliczu zbliżającego się exodusu nauczycieli i paraliżujących braków kadrowych, potrzeba lepszego wynagrodzenia jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego NEA i jej członkowie walczą o minimalne wynagrodzenie w wysokości 60 000 dolarów, podwyżkę, która byłaby sygnałem dla narodu, że nauczyciele są cenioną częścią społeczeństwa.

1. Pensja początkowa

W całym kraju pensje nauczycieli nie rosną w tempie nadążającym za inflacją. Z niedawno opublikowanych danych NEA dotyczących wynagrodzeń wynika, że w roku 2020-21 średnie wynagrodzenie nauczyciela wyniesie 41 770 dolarów, co oznacza spadek o 1,4% w stosunku do roku poprzedniego.

Wynagrodzenie początkowe skorygowane o inflację jest obecnie na najniższym poziomie, odkąd NEA zaczęła je śledzić dekadę temu. Spadek ten nie mógł nastąpić w gorszym momencie, ponieważ okręgi zmagają się z poważnymi brakami kadrowymi i nadchodzącym odpływem nauczycieli.

W wielu okręgach pensja początkowa dla nauczycieli jest oparta na poziomie wykształcenia i latach doświadczenia. Nazywa się to „podwyżkami”. W niektórych przypadkach szkoły mogą wypłacać dodatkowe wynagrodzenie za uzyskanie tytułu magistra lub lat doświadczenia w nauczaniu, co może znacznie zwiększyć pensję nowych nauczycieli.

2. pensja skorygowana o inflację

Inflacja jest potężną siłą w gospodarce i spowodowała spadek realnej siły nabywczej. Dlatego podwyżka pensji nauczyciela nie tylko odzwierciedla zmiany w jego wynagrodzeniu, ale także uwzględnia wskaźniki inflacji w danym regionie.

Podczas gdy pensje nauczycieli stale rosły we wszystkich stanach i Waszyngtonie w ciągu ostatnich dwóch dekad, ich rzeczywista siła nabywcza zmniejszyła się. Jest to znane jako kara za wynagrodzenie nauczyciela, która wzrosła do rekordowego poziomu w 2021 roku.

Ta względna erozja wynagrodzenia nauczycieli wynika z rosnącej stopy inflacji i innych kosztów, które utrudniły pracę nauczycieli.

Średnie tygodniowe wynagrodzenie nauczycieli skorygowane o inflację wzrosło zaledwie o 29 dolarów w latach 1996-2021, według danych Economic Policy Institute. W tym samym okresie zarobki innych absolwentów szkół wyższych wzrosły o 1 508 dolarów, czyli średnio o 60 dolarów rocznie powyżej inflacji.

3. Wzrost procentowy

Wynagrodzenie nauczycieli skorygowane o inflację przez ponad 25 lat prawie w ogóle nie wzrosło powyżej inflacji, średnio o 29 dolarów rocznie. Oznacza to, że nauczyciele musieliby pracować przez dodatkowe 52 tygodnie, aby zarobić dodatkowe 1 508 dolarów powyżej inflacji.

W przeciwieństwie do nich, inni pracownicy, tacy jak pielęgniarki i lekarze, otrzymują regularne korekty kosztów utrzymania lub podwyżki oparte na wynikach pracy. Ich płace odzwierciedlają również bardziej konkurencyjne środowisko.

Wynika to po części z większej rotacji nauczycieli. Odsetek nauczycieli, którzy odchodzą z pracy, wzrósł znacząco w ciągu ostatnich 25 lat, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Learning Policy Institute.

Niestety, podwyżki płac nauczycieli są priorytetem, ponieważ zwiększenie wynagrodzenia może pomóc w rekrutacji i zatrzymaniu większej liczby nauczycieli. Rząd federalny postawił sobie za cel podniesienie płac nauczycieli na początku kariery zawodowej tak, by dorównywały one płacom w innych zawodach.

4. Podwyżka stopnia

W większości okręgów tabele płac dla nauczycieli określają, o ile więcej nauczyciele mogą zarobić, jeśli mają więcej lat doświadczenia lub więcej wykształcenia (tzw. podwyżki „stopnia”).

Niektóre okręgi przesuwają nauczycieli do wyższej kolumny płac, jeśli zdobędą określoną liczbę punktów w ramach rozwoju zawodowego. UFT zamieściło na swojej stronie internetowej listę tabel płac nauczycieli, z której można się dowiedzieć więcej.

Nauczyciele, którzy przechodzą z jednego stopnia na kolejny w swojej obecnej randze, otrzymują roczną podwyżkę. Najmniejsza z tych podwyżek wynosi zazwyczaj 2,98%, a największa może wynosić nawet 8,58%.

Poprzedni artykuł

Fundusz pracy kto nie płaci?

Następny artykuł

Co to jest okres rozliczeniowy?

Oceń artykuł: Od kiedy podwyżki dla nauczycieli?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5